Archív

Kľúčom k 50 % recyklácii je bioodpad! rozhovor Michala Sebíňa pre portál EURACTIV

Michal Sebíň, riaditeľ OZV NATUR-PACK, poskytol rozhovor k aktuálnemu dianiu v oblasti odpadového hospodárstva pre portál EURACTIV. Rozhovor prináša odpovede na aktuálne otázky k smerovaniu Slovenska v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a dotýka sa viacerých problémov, ktoré vznikli pri uplatňovaní zákona o odpadoch v praxi.Kľúčom k 50 % recyklácii je bioodpad!

Keby som bol starosta, nebojoval by som proti skládkovacím poplatkom, hovorí riaditeľ organizácie zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK MICHAL SEBÍŇ.

Zástupcovia ministerstva životného prostredia priznali, že nesplníme európsky cieľ pre rok 2020 recyklovať 50 percent komunálneho odpadu. Ako si to vysvetľujete?

Sám som bol prekvapený, keď ministerstvo jasne deklarovalo, že cieľ sa nedá splniť.

Ste prekvapený z úprimnosti alebo z toho, že sa to nedá?

Skôr z úprimnosti. Čakal som viac entuziazmu – áno, sme na tom zle, ale budeme robiť všetko pre to, aby sme cieľ splnili. Na druhej strane chápem, že keď je rozdiel medzi cieľom a realitou v našej krajine jeden z najväčších v Európskej únii, treba zaujať pragmatický prístup. Ten má možno viesť k výnimkám alebo prechodným obdobiam, aby sme sa vyhli ... celý článok nájdete TU.

Michal Sebíň, v priestoroch bratislavského OLOCentra, kde spoločne so zberovou spoločnosťou OLO, NATUR-PACK zabezpečuje ekovýchovu pre základné školy a verejnosť. Úspešné ekovýchovné programy realizuje Inštitút Daphne.


Podporiť nás môžete aj Vašim sledovaním, lajkovaním a zdieľaním na sociálnych sieťach Facebook a LinkedIN, kde nájdete aj aktuálny rozhovor s Michalom Sebíňom.

                                                                  

10.01.2018

« hore